Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Minimalizm i praktyczność, czyli kuchnia w stylu skandynawskim

Skandynawia może kojarzyć się z bliskością natury w postaci surowych, lecz malowniczych krajobrazów, a zarazem z minimalizmem, nowoczesnością oraz solidnością. Wizja ta od wielu lat stanowi niesłabnącą inspirację dla projektantów wnętrz na całym świecie, dzięki czemu mieszkania w stylu skandynawskim wciąż cieszą się dużą popularnością. Szczególnie ciekawie prezentują się kuchnie wzorowane na aranżacjach rodem z Danii, Szwecji czy Norwegii, które za sprawą swojej niebanalnej elegancji oraz praktycznego charakteru nieustannie zdobywają serca miłośników wyjątkowej estetyki.

Ergonomiczna kuchnia inspirowana Skandynawią

Nieodłączną cechą kuchni urządzonej w stylu skandynawskim jest jej praktyczność. Skandynawowie uchodzą za ludzi konkretnych i opanowanych, nie może zatem dziwić fakt, że tego rodzaju wystrój odznacza się przede wszystkim funkcjonalnością. Decydując się na aranżację skandynawską, należy więc postawić na zestaw mebli kuchennych z dużą liczbą poręcznych szafek oraz szuflad. Pozwala to na uporządkowanie wszystkich przedmiotów – w kuchni tego typu próżno bowiem szukać zastawionych blatów. Ponadto warto skorzystać z usługi projektowania mebli kuchennych na wymiar, co sprawi, że cała przestrzeń stanie się jeszcze bardziej ergonomiczna.

Biel i stonowane dodatki, czyli kolorystyka kuchni skandynawskiej

Styl skandynawski zdobył tak ogromną popularność nie tylko dzięki znakomitej funkcjonalności. Kluczowa pozostaje również charakterystyczna kolorystyka, która doskonale sprawdza się zarówno w kameralnych, jak i przestronnych kuchniach. Meble kuchenne w stylu skandynawskim powinny być utrzymane w jasnych, stonowanych kolorach – najpowszechniejszym wyborem są białe lakierowane fronty, które świetnie odbijają światło, optycznie powiększając wnętrze. Biel w kuchni warto zaś przełamać blatami czy uchwytami w pastelowych barwach, zwłaszcza nawiązujących do natury – meble z drewnianym wykończeniem okażą się strzałem w dziesiątkę.

Indywidualny projekt kuchni skandynawskiej w sklepie MebelMania

Prosta forma, funkcjonalność, stonowane kolory, elementy wykończeniowe nawiązujące do natury – wszystkie cechy stylu skandynawskiego sprawiają, że kuchnia utrzymana w tej estetyce jest ergonomiczna, elegancka, a także przytulna. To doskonały wybór dla miłośników nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, ale sympatycy domowego ciepła również powinni czuć się komfortowo. Jeśli marzysz o kuchni w stylu skandynawskim, skontaktuj się z MebelMania. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt mebli kuchennych na wymiar, które przez wiele lat będą zachwycać praktycznością oraz wyjątkowym wyglądem.

Twitter Facebook santander